Aikataulut

****
KORONA: Kuljetusyritykset seuraavat nyt kukin tahollaan tarkasti kysynnän muutoksia. Kannattaa tarkistaa tuorein tieto aina liikennöitsijältä suoraan. Kesän 2020 vuorot on tarkistettu ja löytyvät kätevimmin seuraamalla +++-merkkejä, jotka tarkoittavat koulujen loma-aikaa.

Aikatauluja päivitetään ja täydennetään jatkuvasti. Tarkimmat reitti- ja pysäkkitiedot löytyvät aina palveluntarjoajan omilta sivustoilta. Linkki löytyy kunkin aikataulusarakkeen alaosasta.

Sisältö:

Lestijokilaakso ja Kokkola
Perhonjokilaakso ja Kokkola
Helsinkiin, Tampereelle, Ouluun ja Jyväskylään
Kuntakohtaiset arkiliikennekartat
Aikataulumerkkien selitykset


Lestijokilaakso ja Kokkola


Kannus – Alavieska

Koulp.
Kannus14:20
Märsylä P14:30
Mutkalampi I14:50
Korvenkylä E14:55
Rautio P15:05
Alavieska15:15
LisätiedotMatkahuolto


Alavieska – Kannus

Koulp.
Alavieska7:00
Rautio E7:10
Korvenkylä E7:20
Mutkalampi L7:30
Märsylä P7:45
Kannus8:00
LisätiedotMatkahuolto


Raasakan koulu – Korvenkylä

Koulp.
Raasakan koulu12:20
Märsylän koulu12:45
Korvenkyläx
LisätiedotLiikenne Huovari Oy


Kannus – Himanka – Kokkola

Koulp.Koulp. 
Kannus6:1514:20
Hilliläxx
Himanka6:4014:45
Alaviirrexx
Luikku th|x
Lohtaja6:5514:55
Karhixx
Marinkainen7:1015:20
Ruotsalox|
Kokkola7:3515:45
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuolto


Kokkola – Himanka – Kannus

Koulp. 
Kokkola12:10
Ruotsalox
Marinkainen12:35
Karhix
Lohtaja12:55
Alaviirrex
Himanka13:15
Himanka13:20
Alaviirre13:25
Väliviirrex
Kannus13:45
LisätiedotMatkahuolto


Kokkola – Kannus – Ylivieska – Nivala

M-P+++
Kokkola12:30
Kannus13:10
Eskola thx
Sievi kk13:35
Ylivieska|
Nivala14:00
LisätiedotMatkahuolto


Nivala – Ylivieska – Kannus – Kokkola

M-P+++
Nivala15:00
Ylivieska15:40
Sievi|
Sievi as. thn. 15:53
Eskola|
Kannus16:10
Kokkola16:50
LisätiedotMatkahuolto


Lohtaja – Kannus

Koulp.
Lohtaja7:20
Alaviirre7:27
Väliviirre7:38
Kannus8:05
LisätiedotMatkahuolto


Ullava – Kokkola

Koulp.Koulp.
Toholampi7:25
Köyhäjoki6:20|
Rahkonenx|
Haapala6:357:40
Ullava6:458:05
Kälviä7:158:35
Peltokorpixx
Kokkola7:459:05
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuolto


Kokkola – Ullava

P koulp.M-To koulp. Koulp.
Kokkola13:2514:2516:10
Peltokorpixxx
Kälviä13:5014:5016:30
Ullava14:2015:2017:05
Haapalaxxx
Rahkonen14:4515:4517:15
Köyhäjoki||17:30
Toholampi15:1016:10
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Toholampi – Lestijärvi

Koulp.
Toholampi15:15
Sykäräinen15:30
Lestijärvi15:50
LisätiedotMatkahuolto


Lestijärvi – Toholampi – Kannus – Kälviä – Kokkola

Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.M-To koulp. Koulp.Koulp.
Lestijärvi7:3014:50
Toholampi6:258:257:2010:4013:0015:30
Kannus6:507:4511:0513:2515:55
Miekkojax|||x
Kälviä7:158:109:2511:2013:3013:4514:5016:2017:20
Peltokorpi|xxxxthxxxx
Kokkola7:358:359:4511:4513:5014:0515:1516:4517:40
LisätiedotMatkahuoltoMAtkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Kokkola – Kälviä – Kannus – Toholampi

Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.Koulp.M-P+++M-P+++Koulp.Koulp.Koulp.
Kokkola7:308:4011:3513:0513:4515:2015:4511:0015:4016:5017:0020:30
Peltokorpixxxxxxthxxxxx|
Kälviä7:559:0011:5513:2514:1015:4516:0511:2516:0517:1517:20th
Miekkoja|||xxxx|
Kannus9:2012:2514:3016:3011:4516:3017:4021:05
Eskola||x||||
Toholampi9:4012:5515:1016:5512:1016:5518:05
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Yli-Lesti – Lestin koulu

Koulp.
Mustikantie8:05
Jokiniemi8:15
Similä8:17
Kumpulantien pysäkki8:21
Kuoppalantien pysäkki8:23
Lestijärventie8:25
Tikka8:28
Änäkkälä/Mattilantie8:38
Koulu8:50
LisätiedotLestijärvi


Syri – Lestin koulu

Koulp.
Savolaisentie8:05
Kivimaantie8:15
Haravaoja8:25
Toholammintie8:30
Koulu8:50
LisätiedotLestijärvi


Päivärinnan th – Lestin koulu

Koulp.
Päivärinnan th. 8:00
Peuralantie8:15
Mantereenlahti/Niemenlampi8:30
Koulu8:50
LisätiedotLestijärvi


Yli-Lesti – Koulukeskus, Toholampi

Koulp.
Yli-Lesti7:20
Lestijärvi, Parila7:30
Syri7:40
Härkäneva7:50
Sykäräisen koulu8:00
Purontaka8:05
Määttälä8:10
Koulukeskus, Toholampi8:20
LisätiedotToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Yli-Lesti

Koulp.
Koulukeskus, Toholampi15:20
Lestintiex
Sykäräinen15:40
Syrix
Lestijärvix
Yli-Lestix
LisätiedotToholampi


Pohjolan Matkan talli – Jämsä – Koulukeskus, Toholampi

Koulp.
Pohjolan Matkan talli7:40
Kotilax
Jämsä7:55
Riuttanenx
Viitojan koulu8:10
Koulukeskus, Toholampi8:20
LisätiedotToholampi


Pohjolan Matkan talli – Sykäräinen – Koulukeskus, Toholampi

Koulp.
Pohjolan Matkan talli7:05
Talviaisen tienhaara7:20
Purontaka7:30
Sykäräisen koulu7:40
Kleemolan koulu7:55
Parhialax
Tamppikosken tienhaara8:10
Parhialax
Koulukeskus, Toholampi8:20
LisätiedotToholampi


Pohjolan Matkan talli – Rahkonen – Koulukeskus, Toholampi

Koulp.
Pohjolan Matkan talli7:15
Ent. Ali-Haapalan kauppa7:40
Neverbacka7:45
Rahkonen7:50
Hanhisalo / Länttä7:55
Koulukeskus, Toholampi8:20
LisätiedotToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Kleemolan koulu – Sykäräinen – Toholampi

M Koulp. Ti Koulp.P Koulp. 
Koulukeskus, Toholampi13:2514:2513:25
Parhialaxxx
Kleemolan koulu13:4014:4013:40
Sykäräisentiexxx
Talviainenxxx
Purontaka E|xx
Tokontie|x|
Toholampixxx
LisätiedotToholampiToholampiToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Sykäräinen/Anttila – Toholampi

M Koulp. P Koulp. 
Koulukeskus, Toholampi13:2513:25
Kirkkotiexx
Lestintie|x
Purontaka Ex13:45
Sykäräinen13:45|
Anttila|x
Härkänevaxx
Lestintie|x
Toholampixx
LisätiedotTohlampiToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Pohjanpuolentie – Toholampi

M, P Koulp.M, K Koulp.Ti, To Koulp. K Koulp.
Koulukeskus, Toholampi13:2515:2014:2512:35
Viitojan koulu13:3515:3014:3512:45
Riuttanenxxxx
Pohjanpuolentiexxxx
Toholampixxxx
LisätiedotToholampiToholampiToholampiToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Rahkonen – Toholampi

M, P Koulp. Koulp.
Koulukeskus, Toholampi13:2515:20
Ent. Ali-Haapalan kauppaxx
Neverbackaxx
Rahkonen13:4015:35
Hanhisalo – Länttäxx
Toholampixx
LisätiedotTohlampiToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Sykäräinen – Tornikoski – Toholampi

Ti Koulp. 
Koulukeskus, Toholampi12:35
Parhialax
Kleemolax
Sykäräisentiex
Sykäräinen13:15
Anttilax
Sykäräisen koulu13:40
Tornikoskix
Talviainenx
Lestintie Ex
Toholampix
LisätiedotToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Sievintie – Sykäräinen – Toholampi

K-To Koulp.
Koulukeskus, Toholampi12:35
Sievintiex
Parhialax
Kleemolan koulu12:50
Sykäräisentiex
Sykäräinenx
Anttilax
Lestintie Ex
Toholampix
LisätiedotTohlampi


Koulukeskus, Toholampi – Tamppikosken kääntöpaikka – Ahola – Toholampi

K Koulp.
Koulukeskus, Toholampi15:20
Parhialax
Tamppikosken kääntöpaikka15:45
Kleemolax
Aholax
Talviaisen thx
Toholampix
LisätiedotToholampi


Koulukeskus, Toholampi – Sykäräisen koulu – Toholampi

To Koulp. 
Koulukeskus, Toholampi14:25
Lestintiex
Sykäräisen koulu14:45
Härkänevax
Lestintie x
Toholampix
LisätiedotToholampi

Perhonjokilaakso ja Kokkola

Kokkola – Kaustinen – Veteli

Koulp.Koulp.Koulp.
Kokkola15:1013:4512:00
Alaveteli15:3014:0512:20
Kaustinen16:0014:3012:50
Veteli16:1514:4513:05
Räyrinki16:2515:0513:20
Patana|15:20|
Pulkkinen|15:30|
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Veteli – Kaustinen – Kokkola

Koulp.Koulp.Koulp.
Räyrinki6:156:208:10
Viiste6:20||
Sillanpää6:25||
Isokylä|6:238:20
Alaspää|6:278:25
Veteli6:356:358:35
Järvelä6:40||
Varila|6:428:40
Kaustinen6:506:508:50
Alaveteli7:157:159:20
Kokkola7:457:459:45
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Räyrinki – Veteli – Kaustinen – Kokkola

Koulp.Koulp.Koulp.M-P+++
Räyrinki6:156:208:108:25
Viiste6:20|||
Sillanpää6:25|||
Isokylä|6:238:208:28
Alaspää|6:278:258:32
Veteli6:356:358:358:40
Järvelä6:40|||
Varila|6:428:408:47
Kaustinen6:506:508:508:55
Alaveteli7:157:159:209:20
Kokkola7:457:459:459:45
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Kokkola – Kaustinen – Veteli – Räyrinki

Koulp.Koulp.Koulp.M-P+++
Kokkola15:1013:4512:0013:45
Alaveteli15:3014:0512:2014:05
Kaustinen16:0014:3012:5014:30
Veteli16:1514:4513:0514:45
Räyrinki16:2515:0513:2015:00
Patana|15:20||
Pulkkinen|15:30||
LisätiedotMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuoltoMatkahuolto


Perho – Halsua – Veteli – Kaustinen – Kokkola

Koulp.
Perho7:30
Oksakoski7:35
Ylikylä8:00
Halsua8:10
Polso8:15
Sillanpää8:25
Veteli8:35
Kaustinen8:55
Kokkola9:45
LisätiedotMatkahuolto


Kokkola – Kaustinen – Veteli – Halsua – Perho

Koulp.
Kokkola13:45
Kaustinen14:30
Veteli14:45
Sillanpää15:00
Polso15:05
Halsua15:10
Ylikylä15:15
Oksakoski15:35
Perho15:45
LisätiedotMatkahuolto


Haukilahti – Veteli

Koulp.
Haukilahti7:45
Pulkkinen7:55
Patana8:05
Räyrinki8:17
Sillanpää8:25
Veteli8:35
LisätiedotMatkahuolto


Veteli – Haukilahti

Koulp.
Veteli14:50
Alaspää15:00
Isokylä15:05
Räyrinki15:10
Patana15:25
Pulkkinen15:35
Haukilahti15:45
LisätiedotMatkahuolto


Kalliojärvi – Veteli

Koulp.
Kalliojärvi7:55
Räyrinki8:10
Isokylä8:15
Veteli8:35
LisätiedotMatkahuolto


Veteli – Räyrinki

Koulp.
Veteli14:50
Isokylä15:05
Räyrinki15:10
LisätiedotMatkahuolto


Halsua – Köyhäjoki – Kaustinen – Veteli

Koulp.
Halsua, Köyhäjoentie7:30
Pajuoja7:40
Köyhäjoki7:45
Vintturi8:05
Kaustinen8:20
Järvelä8:30
Veteli8:35
LisätiedotMatkahuolto


Kaustinen – Pajuoja

Koulp.
Kaustinen15:05
Vintturi15:20
Köyhäjoki15:35
Pajuoja15:40
LisätiedotMatkahuolto


Viiperi – Kaustinen – Veteli

Koulp.
Viiperi7:50
Salonkylä8:00
Nikula8:10
Puumala8:15
Kaustinen8:20
Veteli8:35
LisätiedotMatkahuolto


Veteli – Kaustinen – Salonkylä

Koulp.
Veteli14:50
Kaustinen15:05
Puumala15:10
Nikula15:20
Salonkylä15:35
LisätiedotMatkahuolto


Kinnula – Perho – Vimpeli – Lappajärvi – Vimpeli – Peltokangas – Oksakoski – Perho

Koulp. 
Kinnula, Parlamentti8:05
Mökälä8:20
Salamajärvi8:30
Jänkä8:45
Hietaniemi8:50
Perho, koulukeskus8:55
Perho MH8:55
Metsä-Poranen9:05
Hallapuro9:10
Koskelantie th9:25
Yhdystie, Vimpeli9:30
Vimpeli MH9:35
Itäkylä th9:40
Halkosaarix
Lappajärvi, JAMI9:50
Lappajärvi MH9:55
Halkosaarix
Itäkylä th10:05
Vimpeli MH10:15
Sääksjärvi10:30
Peltokangasx
Oksakoski10:45
Perho, S-Market10:50
Möttönen11:00
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Taipale – Kyyjärvi – Hoisko – Vimpeli – Metsä-Poranen – Perho – Kinnula

Koulp. 
Möttönen, koulu12:30
Heikkiläntiex
Lepola12:40
Kujatie thx
Taipale, Suurensuontie 41512:45
Viitalammintie 28112:50
Suurensuontie 85312:55
Kyyjärven raja13:00
Kyyjärvi, Nopolan koulu13:05
Kyyjärvi MHx
Vaasantiex
Nurmijoentie26413:15
Vaasantiex
Peuralinnantiex
Huumarkankaantie 2x
Peuralinnantie13:30
Vaasantiex
Vehkaperäntie 1535x
Vaasantiex
Hokkalantie 14x
Hoisko14:05
Luoma-ahox
Yhdystie, Vimpeli14:15
Vimpeli MH14:20
Itäkylä th14:30
Halkosaarix
Lappajärvi, JAMI14:40
Lappajärvi MH14:45
Halkosaarix
Itäkylä th14:55
Vimpeli, Yhteiskoulux
Vimpeli MH15:05
Vimpeli, Aapiskujan koulux
Yhdystie, Vimpeli15:10
Koskelantie th15:15
Hallapuro15:30
Hallapurontie 683x
Mustapurontie 155x
Metsä-Poranen15:50
Perho MH16:00
Perho, koulukeskus16:05
Hietaniemi16:10
Jänkä16:15
Salamajärvi16:25
Mökälä16:35
Kinnula, Parlamentti16:55
LisätiedotMatkahuolto


Halsua – Kivikangas – Oksakoski – Peltokangas – Perho – Kivikangas – Oksakoski

Koulp.
Halsua, Osuuspankki7:45
Kivikangas8:05
Oksakoski8:15
Peltokangas8:30
Peltokankaantie’Kiveläntiex
Kiveläntiex
Kivelän sillasta vt 138:45
Perho, koulukeskus8:55
Vt 13x
Kokkoneva9:00
Kivikangas9:15
Oksakoski, koulu9:30
LisätiedotMatkahuolto


Oksakoski – Perho – Oksakoski – Kivikangas – Perho

Koulp. 
Oksakoski12:55
Perho, koulukeskus13:05
Vt 13x
Kokkonevax
Oksakoski, koulu13:35
Kivikangas13:50
Oksakoski14:00
Vt 13x
Perho14:10
LisätiedotMatkahuolto


Perho – Oksakoski – Kivikangas – Perho

Koulp.
Perho, koulukeskus15:05
Vt 13x
Oksakoski, koulu15:30
Kivikangas15:45
Oksakoski15:55
Vt 13x
Perho, koulukeskus16:05
LisätiedotMatkahuolto


Perho – Oksakoski – Peltokangas – Kivikangas – Halsua

Koulp. 
Perho, koulukeskus16:05
Kiveläntiex
Oksakoski, koulu16:20
Peltokankaantiex
Peltokangas16:30
Peltokankaantiex
Kokkolantiex
Halsua, Osuuspankki17:10
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Hokkasenaho – Pölkki – Kyyjärvi – Perho

Koulp. 
Möttönen MH7:40
Kyyjärven raja7:45
Noposenahontiex
Hokkasenahontiex
Pölkki8:00
Pölkintie 6468:05
Onnelantien th8:10
Tuliharjuntie 5338:20
Kyyjärvi, Nopolan koulu8:30
Nurmijoentie th, Vaasantie8:35
Kyyjärvi MH8:40
Vt 13x
Rajalax
Kaijanpalontien th8:50
Möttönen, talouskauppax
Perho, koulukeskus8:55
Perho MH9:00
Möttönen MH9:05
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Kyyjärvi – Hokkasenaho – Möttönen

Koulp.
Möttönen, koulu12:35
Möttönen, talouskauppax
Kaijanpalontie 51x
Kyyjärven raja12:45
Kyyjärvi, Palettix
Kyyjärvi MH13:00
Kyyjärvi, Nopolan koulu13:05
Tuliharjuntiex
Hokkasenahontie13:15
Noposenahontie13:20
Kyyjärven raja13:25
Möttönen MH13:30
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Perho – Kyyjärvi – Möttönen

Koulp. 
Möttönen MH16:00
Perho, koulukeskus16:05
Möttönen16:10
Kyyjärven rajax
Tuliharjuntiex
Honkalehdontie16:20
Vaasantiex
Nurmijoentie th16:30
Oikarintie 6216:40
Möttönen MH17:00
LisätiedotPerho


Kivijärvi – Niemi – Möttönen – Perho – Oksakoski – Peltokangas – Oksakoski

Koulp.
Kivijärvi, Sepänkytö7:35
Kivijärvi MH7:40
Kivijärventie 14548:05
Kivijärventiex
Jylhäntiex
Korkiakankaantiex
Möttönen, koulu8:25
Korkiakankaantiex
Vt 13x
Perho, koulukeskus8:35
Kiveläntiex
Pannula, Kivelä8:40
Kivelän sillasta vt 13x
Vt 13x
Kokkoneva8:50
Perho, koulukeskus8:55
Kiveläntiex
Oksakoski9:10
Peltokangas9:20
Oksakoski, koulu9:30
LisätiedotMatkahuolto


Oksakoski – Perho – Haarajoki – Mehtäporanen – Oksakoski – Peltokangas – Perho

Koulp.
Oksakoski12:50
Perho, koulukeskus13:05
Sahintiex
Kiveläntiex
Porasentiex
Haarajoentie 8513:15
Porasentie 92913:25
Tenhusentie 169x
Porasentiex
Kiveläntiex
Oksakoski, koulu13:45
Peltokangas14:00
Oksakoski14:10
Kiveläntiex
Perho14:25
LisätiedotPerho


Perho – Haarajoki – Mehtäporanen – Oksakoski – Peltokangas – Perho

Koulp.
Perho, koulukeskus15:05
Sahintiex
Kiveläntiex
Porasentiex
Haarajoentie 8515:15
Porasentie 92915:25
Tenhusentie 169x
Porasentiex
Kiveläntiex
Oksakoski, koulu15:45
Peltokangas15:55
Oksakoski16:05
Kiveläntiex
Perho, koulukeskus16:15
LisätiedotMatkahuolto


Perho – Möttönen – Jylhä – Humalajoki – Kivijärvi

Koulp.
Perho16:05
Perho, koulukeskus16:10
Möttönen, vt 13 E16:15
Jylhäntiex
Liukkox
Humalajokix
Pihlainenx
Kuusjärvix
Kivijärvi, terveysasemax
Kivijärvi MH16:50
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Saunakylä – Perho – Alajoki – Perho – Möttönen

Koulp.
Möttönen MH7:20
Kyyjärvi, Juoksuahontie 1247:45
Kumpulantie 79x
Korkiakankaantie 7368:00
Mäkeläntie 1788:10
Lepikontie 208:15
Möttönen, koulu8:20
Kiviahontiex
Kaijanpalontiex
Nurmiahontie8:30
Perho, koulukeskus8:35
Pappilantiex
Alajoki, Pyöreäsuontie 148:40
Haarajoentie 70x
Porasentiex
Perho, Hietaniementie 7x
Perho, koulukeskus8:55
Perho MH9:00
Möttönen MH9:05
LisätiedotPerho


Perho – Alajoki – Taipale – Möttönen – Mäkelä

Koulp.
Perho, koulukeskus13:05
Pappilantiex
Alajoki13:15
Suurensuontiex
Taipaleentiex
Möttönen, talouskauppa13:25
Kaijanpalontie13:30
Mäkeläntie 17813:40
LisätiedotPerho


Möttönen – Perho – Alajoki – Korkiakangas – Mäkelä – Perho – Alajoki – Saunakylä

Koulp.
Möttönen MH14:55
Perho, koulukeskus15:05
Alajoki, Pyöreäsuontie th15:15
Alajoentie 419x
Viitalammintie 281x
Viitalammin th15:25
Kaijanpalontiex
Möttönen, koulu15:30
Mäkeläntie 17815:35
Korkiakangas15:45
Möttönen15:55
Perho, koulukeskus16:10
Porasentiex
Haarajoentie 7016:15
Alajoentie 41916:25
Viitalammin th16:30
Möttönen, talouskauppa16:35
Korkiakangas16:40
Kumpulantiex
Kyyjärvi, Juoksuahontie 12416:55
Möttönen MH17:20
LisätiedotPerho


Möttönen – Humalajoki – Liukko – Möttönen – Perho – Möttönen

Koulp. 
Möttönen MH7:50
Sorkka-ahon th7:55
Humalajokix
Taivasmäen th8:00
Liukontie8:05
Pirttikoski8:15
Jylhä8:20
Möttönen, koulu8:25
Jylhäx
Palokangas thx
Möttönen, talouskauppa8:30
Viitalammin thx
Taipaleentie 8:35
Taipale, Kujatie thx
Koivukoski8:40
Perho, koulukeskus8:45
Möttönen MH8:55
LisätiedotMatkahuolto


Möttönen – Liukko – Niemi – Humalajoki – Korkiakangas – Möttönen

Koulp.
Möttönen MH12:30
Möttönen, koulu12:35
Jylhäx
Pirttikosken thx
Pässikankaan th12:40
Sorkka-aho thx
Humalajoki12:45
Hämäläinenx
Pihlainen12:50
Niemi13:00
Liukontie13:10
Liukkox
Pirttikoskix
Korkiakangas13:20
Möttönen MH13:30
LisätiedotPerho


Möttönen – Perho – Taipale – Möttönen – Humalajoki – Niemi – Möttönen

Koulp.
Möttönen MH14:50
Perho, koulukeskus15:05
Kujatie thx
Taipale15:10
Viitalammin thx
Möttönen, talouskauppax
Möttönen, koulu15:15
Jylhäx
Pirttikoski th15:20
Pirttikoskix
Liukontie15:25
Sorkka-aho thx
Humalajokix
Hämäläinen15:35
Pihlainenx
Niemi15:45
Möttönen16:00
LisätiedotPerho


Möttönen – Taipale – Möttönen – Metsä-Poranen – Perho

Koulp.
Möttönen MH7:55
Heikkiläntie8:00
Lepola8:02
Taipaleentie8:05
Suurensuontie 415x
Viitalammintie 2808:10
Suurensuontie 8538:15
Kaijanpalontie thx
Möttönen, talouskuappa8:18
Möttönen, koulu8:20
Porasentie 9298:35
Tenhusentie 1698:40
Perho, koulukeskus8:55
LisätiedotPerho


Perho – Hietaniemi – Salamajärvi – Mökälä – Perho – Möttönen

Koulp.
Perho, koulukeskus15:05
Perho, S-Marketx
Hietaniementie 33215:10
Mustamaa15:15
Jänkäx
Korpela15:20
Salamajärventie 71915:30
Mäkäläx
Perho16:10
Möttönen MH16:15
LisätiedotPerho

Helsinkiin, Tampereelle, Ouluun ja Jyväskylään

Kokkola – Jyväskylä – (Helsinki)

M-P+++M-To, LP,  S
Kokkola15:558:4011:40
Kaustinen16:409:2012:20
Veteli16:50||
Perho17:3510:0013:00
Kyyjärvi18:0010:2013:20
Humppi|10:3513:35
Karstula18:30||
Saarijärvi19:0511:0014:00
Jyväskylä20:1012:0015:00
Lahti|14:2017:20
Helsinki|15:5018:50
LisätiedotMatkahuoltoOnniBus.comOnniBus.com


(Helsinki) – Jyväskylä – Kokkola

M-P+++M-S
Helsinki|13:25
Lahti|14:50
Jyväskylä8:1517:15
Saarijärvi9:2018:10
Karstula9:50|
Humppi|18:30
Kyyjärvi10:2018:50
Perho10:4019:05
Veteli11:30|
Kaustinen11:4519:50
Kokkola12:3020:35
LisätiedotMatkahuoltoOnniBus.com


Kokkola – Tampere – Helsinki (2.8.2020 alkaen, tarkista Tampere-Helsinki -väli)

P, SS
Kokkola13:45
Kaustinen14:35
Veteli14:50
Räyrinki15:00
Vimpeli15:25
Alajärvi15:45
Kuortane16:20
Alavus 16:45
Virrat17:45
Orivesi18:20
Tampere19:10
Hämeenlinna21:10
Riihimäki21:30
Helsinki22:25
LisätiedotMatkahuolto


Helsinki – Tampere – Kaustinen (2.8.2020 alkaen, tarkista Helsinki-Tampere -väli)

P, SS
Helsinki17:15
Riihimäki18:10
Hämeenlinna18:40
Tampere19:40
Orivesi20:40
Virrat21:40
Alavus 22:10
Kuortane22:35
Alajärvi23:00
Vimpeli23:20
Räyrinki23:45
Veteli23:55
Kaustinen0:05
LisätiedotMatkahuolto


Ylivieska – Kannus – Kokkola – Oulu (keskeytetty toistaiseksi)

M-P
Ylivieska8:30
Sievi as th8:44
Kannus9:05
Kokkola9:45
Himanka MH10:40
Kalajoki11:10
Raahe12:10
Oulu13:15
LisätiedotMatkahuolto


Oulu – Kokkola – Kannus – Ylivieska (keskeytetty toistaiseksi)

M-P
Oulu13:45
Raahe15:00
Kalajoki16:00
Himanka MH16:30
Kokkola17:10
Kannus18:10
Sievi as th18:28
Ylivieska18:45
LisätiedotMatkahuolto


Kannus – Ylivieksa – Kärsämäki – Jyväskylä (keskeytetty toistaiseksi)

M-P, SS
Kannus16:50
Eskola th17:00
Sievi kk.17:15
Ylivieska17:40
Nivala18:20
Kärsämäki Neste19:05
Äänekoski l-asema21:25
Jyväskylä22:10
LisätiedotMatkahuolto

Kuntakohtaiset arkiliikennekartat

Halsua | Kannus | Kaustinen | Lestijärvi | Perho | Toholampi | Veteli


Halsua

Halsuan joukkoliikennekartta
Halsuan joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Kannus

Kannuksen joukkoliikennekartta
Kannuksen joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Kaustinen

Kaustisen joukkoliikennekartta
Kaustisen joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Lestijärvi

Lestijärven joukkoliikennekartta
Lestijärven joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Perho

Perhon joukkoliikennekartta
Perhon joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Toholampi

Toholammin joukkoliikennekartta
Toholammin joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.


Veteli

Vetelin joukkoliikennekartta
Vetelin joukkoliikenneyhteyksiä koulupäivisin.

Aikataulumerkkien selitykset

M = Maanantaisin
Ti = Tiistaisin
K = Keskiviikkoisin
To = Torstaisin
P = Perjantaisin
L = Lauantaisin
S = Sunnuntaisin
SS = Sunnuntaisin, mutta peräkkäin sattuvina pyhäpäivinä vain viimeisempänä.
Koulp. = Koulupäivisin
+++ = Koulujen loma-aikoina
x = Pysähtyy tarvittaessa ilman tarkkaa aikataulua.
| = Ei pysähdy kyseisellä paikalla.